DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ UYGUR TÜRKLERİNİN YANINDA

30 Mart 2017
0 Haber Yorum

Dünya Uygur Kurultayı Brüksel'de Avrupa Parlamentosunda yapıldı. Çin devletinin zulmü altındaki Uygur Türkleri seyahay özgürlüklerinin kısıtlanmaması için verdiği mücadeleyi Avrupa Parlamentosu'na taşıdı. Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep'in de hazır bulunduğu kurultaya Uygur Türklerinin temsilcileri konuşmacı olarak katıldı. Çin'in özerk bölgesinde Uygur Türklerinin en küçük bahanelerle işkence gördüğü, iş ve seyahat haklarının elinden alındığı ve sebepsiz yere cezaevlerinde çürütüldüğü biliniyor.

Dünya Uygur Kurultayı Brüksel'de Avrupa Parlamentosunda yapıldı. Çin devletinin zulmü altındaki Uygur Türkleri seyahay özgürlüklerinin kısıtlanmaması için verdiği mücadeleyi Avrupa Parlamentosu'na taşıdı.  Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep'in de hazır bulunduğu kurultaya Uygur Türklerinin temsilcileri konuşmacı olarak katıldı.
Çin'in özerk bölgesinde Uygur Türklerinin en küçük bahanelerle işkence gördüğü, iş ve seyahat haklarının elinden alındığı ve sebepsiz yere cezaevlerinde çürütüldüğü biliniyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber