Ebru Gündeş tanık korumasında!

09 Aralık 2017
0 Haber Yorum

Amerika Birleşik Devleti’nin New York eyaletinde devam eden dava ile ilgili Habertürk yazarı Serdar Turgut flaş bir iddiada bulundu. İşte haberin ayrıntıları

Habertürk yazarı Serdar Turgut, olası tanık koruma programına ünlü sanatçı Ebru Gündeş'in de dahil edilebileceğini yazdı.
27 Ekim 2017 tarihinden itibaren tanık koltuğuna oturan Reza Zarrab'ın ABD'deki itirafları sürerken, "tanık koruma programı" ve "yeni kimlik" tartışmaları da devam ediyor.

Zarrb'ın faturası türkiye'ye kesilecek tam 5 milyar dolar
 


ABD'deki davayı takip eden isimlerden Serdar Turgut, konuya ilişkin bir yazı kaleme alırken, "Ebru Gündeş de saklanacak mı?" diye sordu.

Turgut yazısında şu ifadelere yer verdi:

Ney York'ta tanıklığı sürmekte olan Reza Zarrab'ın hapishaneden kurtulmak için devletle yaptığı yazılı anlaşmanın detayları çıkmaya başladı. Suçunu itiraf etmesi ve suçun ortaya çıkarılması için yardımcı olması karşılığında tanık koruma programına alınmasının detaylarının anlatıldığı resmi evrakta (plea aggrement), "işbirliği yapan kişinin çıktığı anda hayati tehlike tehdidi altında olabileceği anlaşıldığında tanık koruma programına alınabileceği" yazıyor. Eğer gerekirse suratını da estetik cerrahiyle değiştirebileceği ve isterse sevdiklerini, yakınlarını da bu program dahilinde yanına alabileceği söyleniyor.

Özel : dört bakan ve zarrab yargılansın

- Karısıyla en son 45 bin dolar rüşvet karşılığında gardiyandan aldığı içkinin yanında telefonla görüntülü konuşma yapan Zarrab'ın, eğer isterse Ebru Gündeş'i yeni bir kimlikle (ve belki de yeni bir yüzle) saklanacağı şehir ve kasabaya yanına isteme hakkı olduğu anlaşılıyor.

- Meşhur olmak için bunca yıldır uğraşan Ebru Gündeş'in hayatının geri kalan bölümünü gizlilik koşullarında yaşamayı kabul etmesi oldukça zor olmalı. Bundan böyle hep saklanmak durumunda olacak Zarrab'ın çocuğunu daha sonra nasıl göreceği de potansiyel bir sorun olarak görülüyor.

HABER : ALİ OSMAN ARLI
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber