İstanbul’da Düğün İçin Nasıl Kır Mekanı Seçmelisiniz?
Haber
26 Haziran 2022 - Pazar 11:36
 
İstanbul’da Düğün İçin Nasıl Kır Mekanı Seçmelisiniz?
İstanbul’da hem romantik hem etkileyici, doğayla iç içe bir düğün hayal eden çiftler kır alanı bulunan mekanlara ilgi gösteriyor.
GÜNCEL Haberi
İstanbul’da Düğün İçin Nasıl Kır Mekanı Seçmelisiniz?

Siz de bu çiftler arasında yer alıyorsanız bu mekanları Düğün.com https://dugun.com üzerinde, bir arada bulabileceğinizi söyleyelim. Peki onca seçenek arasından nasıl seçim yapmalısınız?

Düğün tarihinizi belirleyerek başlamalısınız. İlkbaharın keyifli havası eşliğinde mi evleneceksiniz, yaz havasının tadını kırların üzerinde mi çıkaracaksınız? Sonbaharda da mevsim renklerini düğününüze taşıyarak hem romantizmin hem eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Ancak bu konuda ufak bir hatırlatma yapalım: Özellikle ilk ve sonbahar aylarında hava koşullarını da hesaba katmanızda fayda var. Kır alanlarında yapılan düğünler gibi açık hava organizasyonları, şehrin değişken hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde planlanmalı. Açılır kapanır tavanı bulunan mekanlar sizin için uygun seçim olabilir.

İstanbul’daki bazı kır düğünü mekanlarının yağış ihtimaline karşı, kapalı salonlarını da hazır bulundurduğunu, yağış başlaması halinde bu alana geçerek eğlenceye ara vermeden devam etmenizi sağladığını da belirtelim.

Düğün planlamasının en önemli konularından bütçenize de değinmeden geçmeyelim. İstanbul’da her bütçeye uygun bir kır mekanı bulmak mümkün. Şehirdeki doğayla iç içe mekanlar arasından seçim yaparken mekan için ayırdığınız bütçeyi aşmayacak firmaları listenize almalısınız. Böylece yüzlerce seçenek arasından, sizin için ideal olan firmalara daha da yaklaşabilirsiniz.

Tabii bu kadar mekan arasından hangisini seçeceğinize biraz da ortalama davetli sayınız karar verecek. İki tarafın yakınlarından tahmini kaç kişilik bir davetli listesi çıkıyorsa, mekan araştırmanızda da bu sayıya uygun kapasitesi bulunan firmaları düşünmelisiniz. Eğer davetli sayınız az olacaksa buna uygun yeşil alanı bulunan, samimi, bahçeli düğün mekanlarına bakabilirsiniz. Kalabalık düğünler için de geniş kır mekanlarını incelemelisiniz.

İstanbul gibi trafiği her an yoğun olan şehirlerde konuklarınızın ulaşımını da düşünmelisiniz. Özellikle davetlilerinizin kolaylıkla ulaşabileceği bir lokasyon seçmenizi öneriyoruz. Şehirdeki kır alanlarının çoğunun şehrin merkezinden uzak olduğu görüşü yaygın olsa da İstanbul’un neredeyse her ilçesinde, birbirinden keyifli kır alanlarının bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Eğer şehir merkezine uzak bir firma tercih edecekseniz ve uzaktan gelecek çok sayıda davetliniz varsa, onları belirlenen bir noktadan alıp mekana kadar getirecek servisler de ayarlayabilirsiniz. Birçok firmanın bu konuda çiftlere yardımcı olduğunu da ekleyelim.

 İstanbul’daki Kır Alanlarında Düğün Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

İstanbul’da kır alanına sahip mekanların geniş bir fiyat aralığı var. Fiyatları etkileyen faktörlerin başında firmaların, çiftlere birçok hizmeti bir arada sunduğu paket seçenekleri geliyor. Yemekli düğün ile kokteyl organizasyon paketlerinin içeriği ve haliyle fiyatları farklılık gösteriyor. Yemekli menülerde de seçtiğiniz yiyecek ve içecek türlerine göre de ücretler değişiyor.

Düğününüzü ne zaman yapacağınıza göre de farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Kır alanları, düğün sezonu olan ilkbahar ve yaz aylarında ilgi gören bir mekan türü. Talebin fazla olması, bu mevsimlerde kır alanlarının fiyatlarının yükselmesine neden olabiliyor. Aynı şekilde düğününüzün hafta içi mi yoksa hafta sonu mu yapılacağı da ücretleri değiştiriyor. Hafta sonu düğünleri, hafta içi organizasyonlarına kıyasla daha yüksek rakamlar üzerinden ücretlendiriliyor.

Firmalar çiftlerin ihtiyaç duyacağı süsleme, müzik, catering gibi temek hizmetleri genellikle standart paketlerde sunuyor. Ancak bu hizmetlerin yanı sıra konsept geliştirme, canlı müzik, farklı masa-sandalyeler gibi ürün ve hizmet talebinde bulunmanız halinde, her bir kalemin ekstra olarak ücretlendirileceğini ya da varsa daha geniş kapsamlı paketleri seçmeniz gerektiğini de belirtelim.

Firmalarla görüştüğünüzde farklı hizmetler için ekipleri bulunup bulunmadığını da öğrenmelisiniz. Bazı firmalar, organizasyon, fotoğraf gibi hizmetler için gerekli profesyonelleri bünyesinde bulundururken bazıları ise çözüm ortaklarıyla çalışıyor. Ya da bu hizmetler için dışarıdan bir firmayı getirmenize olanak tanıyorlar. Bu üç durum için de farklı fiyatlarla karşılaşacağınızı bilmelisiniz.

İstanbul’da kır alanında düğün yapabilmenize olanak tanıyacak mekan seçeneklerine dair ipuçlarına değindik. Bu bilgiler ışığında size en uygun mekanı seçebilmek için İstanbul kır düğünü mekanlarını https://dugun.com/kir-dugunu/istanbul inceleyebilirsiniz! İlginizi çeken firmalarla iletişime geçip, detaylı bilgi ve fiyat teklifi de alabilirsiniz!

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul’da, Düğün, İçin, Nasıl, Kır, Mekanı, Seçmelisiniz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı