İstanbul’un Sigortacılık Haritası Açıklandı
Haber
10 Ocak 2022 - Pazartesi 11:57
 
İstanbul’un Sigortacılık Haritası Açıklandı
150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, İstanbul’un sigortacılık verilerini açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre İstanbul’da sigorta hizmeti alanların 56’sı 40-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 48 olarak istatistiklere yansıdı.
EKONOMİ Haberi
İstanbul’un Sigortacılık Haritası Açıklandı

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, İstanbul’un sigortacılık verilerini açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre İstanbul’da sigorta hizmeti alanların 56’sı 40-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 48 olarak istatistiklere yansıdı. İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve kasko sigortası oldu.

33 ile DASK ilk sırada

Generali verilerine göre, İstanbulluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti 33’lük oranla DASK sigortası olurken, ikinci sırada 25 ile konut sigortası, üçüncü sırada ise 18’lik oranla kasko sigortası yer aldı.

Kadınların 27’si sigorta yaptırdı

İstanbulluların çağrı merkezi, web sitesi ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, 27 kadın ve 73 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul’un, Sigortacılık, Haritası, Açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı