Prof.Dr Şenateşten: 'Aşırı stres, ve düzensiz beslenme mideyi hasta eder'
Haber
27 Mayıs 2022 - Cuma 12:50
 
Prof.Dr Şenateşten: 'Aşırı stres, ve düzensiz beslenme mideyi hasta eder'
‘’aşırı stres, yorgunluk ve düzensiz beslenmeden uzak durun’’
SAĞLIK Haberi
Prof.Dr Şenateşten: 'Aşırı stres, ve düzensiz beslenme mideyi hasta eder'

Haber: Ümit Karaman

Medicana Sağlık Grubu Gastroenterloloji departman sorumlusu Prof.Dr.Ebubekir Şenateş  insan sağlığı için midenin önemini vurgulamaya devam ediyor.

Mide sorunları ve Gastroenterloloji  alanında önemli çalışmalara imza atan  Prof.Dr.Ebubekir Şenateş  , son zamanlarda çok sık görülen mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Branşında önemli çalışmalara imza atmış ve tıp dünyasına bir çok eserler kazandırmış olan dünyaca ünlü Prof. Dr. Ebubekir Şenateş  ‘’aşırı stres ,yorgunluk ve düzensiz beslenmeden, uzak durun. Bunlar, mide, bağırsak ve sindirim sistemimizde çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. İleride telafisi mümkün olamayan sorunlarla karşılaşmamamız için, daha fazla şikayetlerimizin artmasına fırsat vermeden bir an evvel konunun uzmanlarına görünerek mutlaka tedbirinizi alınız. Tüm bunlarla birlikte mevsimsel değişikliğin vücudumuz da yaratacağı değişiklikler konusunda da aynı hassasiyeti gösterin.  Midemiz ve sindirim sistemimiz, sağlığımız ve bizim için çok önem taşımaktadır’’ dedi.

Hastaları tarafından, mütevazi kişiliği yanında  ve işinin aşığı olarak’ ta gösterilen Prof.Dr.Ebubekir Şenateş , başarılarının temelinde, önce  insan ve doğa sevgisi olduğu söyleyerek, ‘’insanın sağlıklı olması, hele hele midemizin ve sindirim sistemimizin sağlıklı olması, sağlıklı düşünmemizi sağlayan önemli konularımızın başında gelmektedir’’ dedi. 

Hastaları tarafından çok sevilmekle kalmayan ve aynı zamanda mütevazi yaşantısıyla da çevresinde örnek bir insan olarak gösterilen Şenateş, ‘’sağlıklı yaşamak için, önce  sağlığımızı düşünmek gerekir’’dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof.Dr, Şenateşten:, 'Aşırı, stres,, ve, düzensiz, beslenme, mideyi, hasta, eder',
Yorumlar
Haber Yazılımı