TÜRDEF Farklı Kültürleri Buluşturdu
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 17:05
 
TÜRDEF Farklı Kültürleri Buluşturdu
Türkiye Tüm Dernekler Federasyonu (TÜRDEF) İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen kültür buluşması etkinliği Bayrampaşa Adapark’ta gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
TÜRDEF Farklı Kültürleri Buluşturdu

Türkiye Tüm Dernekler Federasyonu (TÜRDEF) İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen kültür buluşması etkinliği Bayrampaşa Adapark’ta gerçekleştirildi.

TÜRDEF İstanbul İl Başkanı Servet Öztaş’ın ve TÜRDEF Genel Başkanı Mevlüt Kandemir’in de katılanlara hitap ettiği etkinlikte TRT Spikeri Tayfun Ayaz sunuculuğu üstlendi. Ayaz’ın sesinden kültürel konuşmaların dinleyiciler ile buluştuğu günde çeşitli yörelerden halk oyunları da sergilendi.

Güneydoğu Anadolu, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinden yöresel oyunların ilgiyle takip edildiği kültür buluşmasına siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinden birçok önemli isim katıldı.


Kültürlerin buluştuğu programa birçok önemli isim katıldı

TÜRDEF Genel Merkez yönetim kurulu üyelerinin ve İl Başkanlığı yönetim ekibinin hazır bulunduğu etkinliğe AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay ve Bayrampaşa’da faaliyet gösteren siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

“İstanbul, dünyanın merkezidir”

Programda konuşan TÜRDEF İstanbul İl Başkanı Servet Öztaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İstanbul, dünyanın merkezidir. Avrupa’da ve bölgemizde yer alan en önemli şehirdir. Bu kadar değerli bir şehirde bir sivil toplum kuruluşuna il başkanlığı yapmaktan onur duyuyorum.”

TÜRDEF’in İstanbul için önemli projeler geliştirdiğini ve şehrin değerini arttıracak adımlar attığını belirten Öztaş, “TÜRDEF, alışmış olduğunuz sivil toplum kuruluşlarından değildir. Federasyonumuz bulunduğu her yere değer katma gayesi ile hareket eden bir topluluktur” dedi.


“TÜRDEF Türkiye’nin teminatıdır”

İl Başkanı Servet Öztaş’ın konuşmasının ardından kürsüyü devrelan TÜRDEF Genel Başkanı Mevlüt Kandemir, federasyonlarının önemli bir toplumsal güce sahip olduğunu vurgulayarak “TÜRDEF, dünyanın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde faaliyet gösteren temsilcilikleri ile TÜRDEF, milyonlarca insanın buluşma noktasıdır” dedi.


Siyasi farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini ve ülkenin geleceği için çalışılması gerektiğinin altını çizen Kandemir,

“Bundan sonra Türkiye’nin teminatı TÜRDEF’tir. 

Bizim amacımız ülkemizi ileriye taşımak, katkı sağlamaktır. Buradan siyasi partilere sesleniyorum, farklılıklarımız ne olursa olsun günün sonunda ülkemizin faydası için hareket edin” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda TÜRDEF Genel Başkanı Mevlüt Kandemir’e İstanbul İl Başkanlığı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.


 
Kaynak: Editör: Meltem Suzan ZEKİ
Etiketler: TÜRDEF, Farklı, Kültürleri, Buluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı