Ümit Karaman Mutlu olmak ve mutlu olan insanları tanımak
Yazı Detayı
13 Haziran 2022 - Pazartesi 15:09
 
Mutlu olmak ve mutlu olan insanları tanımak
Ümit Karaman
info@aktuelgazete.com/editorumitkaraman@gmail.com
 
 

Bin eserle yıllar sonra unutulmak değil, bir eserle yıllar sonra unutulmamak, sizin ve eserinizin, sanat değerini ortaya koyar. (Ümit Karaman)

İşte o eserlerden biri, insan hayatına dokunan aşkı ve sevdayı en ince ayrıntısına kadar anlatan, damarlarınızda dolaşan kan akışına bile anlam katan, ’’TAHT KURMUŞUM KALBİME EN GÜZEL YERİMDESİN, UZAKLARDA ARAMAM ÇÜNKÜ SEN İÇİMDESİN’’ diye başlayan dizelere imza atan ve o insanın yaşamına umut olan sanatı ve sanatçıyı anlayan insanlarla beraberim.

Mutlu olmak ve mutlu olan insanları tanımak onları anlamak ve yine onları rol model olarak isim vermeden topluma tanıtmak istedim.

Birlikteliğin ve beraberliğin, en önemli şartının, ne olursa olsun saygı olduğunu, birbirini anlamak olduğunu ve birbirine değer katmak olduğunu onlarda gördüm.

Bitmeyen bir aşk ve bitmeyen bir sevginin temelinde ilk önce güvenin geldiğini onlarda gördüm.

Tabi ki onlar gibi olanları da gördüm.

Taht kurmuşum kalbime dizelerini ise, bu değerli dostlarım başta olmak üzere, sevgiyi bu denli güzel yaşayan, tüm güzel insanlara layık gördüm.

Yazmış olduğu tek eser olan taht kurmuşum kalbime dizeleriyle yarım asırdır unutulmayan değerli hukuk adamı ve söz yazarı Şemsettin Polat sağlıklı uzun ömürler diliyor, bu eseri başarıyla yorumlayan değerli sanatçı Esengül ise rahmetle anıyorum..

 
Etiketler: Mutlu, olmak, ve, mutlu, olan, insanları, tanımak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı