Osman İslam Ramazanın hatırlattıkları...
Yazı Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 12:50
 
Ramazanın hatırlattıkları...
Osman İslam
info@aktuelgazete.com
 
 

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bir çok geleneğimizi de hatırlama fırsatı oldu; Komşuluk, arkadaşlık, akrabalık gibi...
Hepsi güzel hasletlerdi bir zamanlar, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen peygamberimizin düşturu ile hareket eden kaç kişi kaldı aramızda bilmiyorum...
Aramasa bile iyi günde kötü günde arkadaşını arayan kaçımız var, akrabasının durumunu kendisinden değil de etrafından soran, onu incitmeden yardım eden kaç müslüman kaldı içimizde?
Malını pislikten koruyan ve kurtaran zekat mües-sesesini ayakta tutan kaç müslüman var aramızda.

LAFA GELİNCE ÇOK 
Lafa gelince dibine kadar müslümanız, bencil değiliz, tamah etmeyiz, israf etmeyiz değil mi?
Değil.
Hiç öyle değil.
En büyük israflar iftar sofralarında oldu yine bu ramazanda, en büyük gösterişler, şaşaalar, insaf ve vicdan yoksunlukları bu ramazanda oldu yine.
Belki her zaman oluyor ama ramazanda daha çok gözümüzün içine battı.
Daha çok vicdanımız sızladı.
Bir hurma ve suyla oruç açan kardeşlerimizi düşününde daha çok acıdı içimiz, daha bi sızladı yüreklerimiz.

İYİ Kİ BELEDİYELER VAR
Allah onlarda razı olsun, sokakta iftar yapanlar da Çırağan’da iftar yapanlar kadar mutluydu, bu ramazanda. Çünkü eşini dostunu akrabasını belki aylardır kapısının önünden geçtiği halde görmediği komşusunu, sokağına kurulan iftar sofrasında gördü ve ve mutlu oldu insanlar. Bu imkanı sağlayan, yadım eden, hizmet eden ve vesile olan herkesten Allah razı olsun, iyi ki hala iyiler var...
İyi ki duyarlı belediyeler var, iyi ki duyarlı kaymakamlar var, iyi ki duyarlı bir Kızılay var, onlara güvenen ve bağış yapan hayırsever vatandaşlarımız var.

BAĞCILAR HEP ŞANSLI OLDU
Bağcılar eski Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kalp hastalığının ilerlemesi üzerine görevi bıraktı, çok geçmiş olsun, Allah şifa versin. Yerine gelen Abdullah Özdemir’e yeni görevinde başarılar diliyoruz. Umuyoruz aynı hizmetler artarak ve gelişerek devam eder. Bağcılar halkı Feyzullah Kıyıklık ile başlayan yönetimlerinde hep şanslı oldu. Çünkü her gelen başkan Bağcılar’a yeni şeyler kattı. 
Genç Başkan Abdullah Özdemir’in de Bağcılar’a büyük hizmetler yapacağına , yeni bir ivme kazandıracağına ve yeni bir vizyon getireceğine inanıyoruz. 
Ramazanın bereketiyle  ve sağlıkla kalınız...

 
Etiketler: Ramazanın, hatırlattıkları...,
Yorumlar
Haber Yazılımı