Ana Sayfa > Site Yazarları

OSMAN İSLAM - osmanislam@hotmail.com
KORONAVİRÜS MAĞDURLARIMIN YENİ HAYATA ADAPTASYONU!
26 Mart 2020 - 1856 okunma

İyilik Hareketi'nin yurtdışındaki temsilcilerimizden, sadece 5 tır tıbbi malzemeyi Almanya'daki resmi kuruluşlardan ve STK'lardan toplayarak Türkiye ye gönderen Muazzez Demiryürek abamıza yazdığım bir cevabi yazıyı sizinle paylaşmak istedim.
Çünkü Muazzez abla ile Mersin'de Engelliler Sempozyumu'nda tanışmış ve insanlığa yaptığı olağanüstü hizmetleri duyunca kendisine hayran olmuştum.
Geçen gün Facebook üzerinden bana 'Osmancığım niye Muazzez ablanı arayıp sormuyorsun' deyince, içinde bulunduğumuz durumu da özetleyen bir cevap verdim. 
Cevap çok hoşuma gitmiş olacak ki sizinle de paylaşmak gerektiğine inandım. İnşallah insanlığa ve gidşata bir faydamız olur ve kendimize gelmemize vesile olur diye ümit ediyorum.

'Allah razı olsun muazzez ablacığım son konuşmamızdan sonra dünya düzeni değişti artık kimsenin tatil, lüks araba, yazlık, dünya turu gibi derdi kalmadı. Sanki bir kıyameti yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayretsin. İnsan ne garip ablacığım; doyumsuzdu, bencildi, azgındı, kindardı, acımasızdı, tatminsizdi şimdi ne oldu biliyor musun? İnsanlar evinde eşine bile sarılamaz, annesinin bile elini öpemez oldu. Milyonluk arabasına binemez, apartmandan sokağa inemez, yarınını bilemez hale geldi. Hani Adana kebap yemek için istanbul'dan Adana'ya giden doyumsuzlar, 'benim kuaförüm nişantaşında başkasına gidemem' diyen kokoşlar, Zeruj'u sabahın köründe dolduran sözümona muhafazakar süslügiller, havaalanında 'ay parfümüm ucuzlamış 140 avroya düşmüş'diye hava atan süs bitkileri, ayakkabısını özel İtalyadan getiren şımarıklar, çocuğunu devlet okuluna göndermeyi zül addeden sonradan görmeler, tatile Miami ye mi Paris e mi Roma ya mı gitmekte kararsız kalan doyumsuz mahlukların hepsi ortadan kayboldu. Şimdi sorun bunların yeni hayata adaptasyonu. Ya uyum sağlayacaklar ya nefessiz kalacaklar. Aklım fikrim onlarda. Sen nasılsın? Almanya'da da durumlar sıkıntılı, izole et kendini dikkat et lütfen. Sana ve senin gibi insanlığa faydadan başka bir şey düşünmeyen insanlara hele bu günlerde çok ihtiyacımız var... Allah seni ve insanlığa faydalı olan herkesi başımızdan eksik etmesin. Allah sizden razı olsun.'

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


OSMAN İSLAM Diğer Yazıları

14 Nisan 2020 - ZEYTİNBURNU İSTANBUL'A ÖRNEK OLMALI!
18 Mart 2020 - KORONAVİRÜSÜN FAYDALARI, BİZE ÖĞRETTİĞİ VE UNUTTUKLARIMIZ...
08 Ocak 2020 - ​Merter’de ihracat rekoru kırılabilir!
30 Ekim 2019 - ​İstanbullu kendine geldi mi acaba?
04 Aralık 2018 - BİR SAAT
06 Temmuz 2018 - SEÇİM BU İŞTE!
21 Ocak 2018 - AFRİN’DE TARİH YAZAN MEHMETÇİK
07 Kasım 2017 - ​İstanbul bir sevdadır…
04 Şubat 2016 - İNSANLAR NEREDE, İNSANLIK NEREDE?
13 Kasım 2015 - Biz neredeyiz, Soma nerede, Avrupa nerede?
    
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH